Sakal Ekimi

sakal dökülmesinin birçok nedeni vardır, hormonal değişiklikler, bazı hastalıklar, bazı tıbbi ilaçlar, fiziksel veya duygusal şok gibi saç dökülmesini önlemek için birçok yöntem vardır.

Sakal Ekimi

Saç dökülmesinin birçok nedeni vardır, aksi takdirde kalıtsal erkek veya kadın tipi kellik, hormonal değişiklikler, bazı hastalıklar, bazı tıbbi ilaçlar, fiziksel veya duygusal şok gibi saç dökülmesini önlemek için birçok yöntem vardır.

sakal nakli̇ nedi̇r

Sakal ekimi, yüz bölgesindeki sakalın seyrek olduğu veya boşluklar bulunan kişilere daha yoğun ve düzenli bir sakal görünümü kazandırmak amacıyla yapılan bir cerrahi işlemdir. Bu işlem sırasında, genellikle ense bölgesinden veya saçlı deriden alınan sağlıklı saç folikülleri, sakal bölgesine nakledilir. Bu sayede sakalın daha dolgun ve estetik bir görünüm kazanması hedeflenir. Sakal ekimi, genellikle kişinin yüz hatlarını şekillendirmek veya saç dökülmesi nedeniyle oluşan boşlukları doldurmak amacıyla tercih edilir.

sakal nakli̇ nedi̇r

Hair is taken from one part of the body and implanted in the jawline, wherever you want to grow your beard. It is rather simple, but it is a complicated process.

Sakal Ekimi Teknikleri

FUE (Follicular Unit Extraction)

Bu teknikte, saç folikülleri tek tek mikrocerrahi aletlerle alınır ve nakledilir. Donör bölge genellikle ense bölgesidir. Bu yöntem daha az invaziv olarak kabul edilir ve genellikle minimal izler bırakır.

DHI (Direct Hair Implantation)

DHI, özel bir alet kullanılarak foliküllerin direkt olarak sakal bölgesine nakledildiği bir yöntemdir. Bu teknikte özel bir iğne benzeri alet kullanılır ve foliküllerin nakledilmesi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.

Sakal ve bıyık ekimi operasyonu nasıl yapılır?

AMELİYAT ÖNCESİ

Doktor, ameliyat için uygun olup olmadığını belirlemek için hastayı muayene eder.

Doktorun sakalınızın doğal çıkışını görmesi gerekir, bu nedenle muayeneden önce tıraş olmamalısınız.

Doktorunuzun talimatlarına dikkatle uymanız en iyi sonuçları almanızı sağlayacaktır.

OPERASYON SIRASINDA

Sakal ekimi için yapılan cerrahi işlem, kullanılan teknikler açısından saç ekimi ameliyatı ile benzerlik göstermektedir.

Uzman cerrah uygun yöntemi belirler.

AMELİYAT SONRASI

Hastanın cerrahın talimatlarını titiz ve dikkatli bir şekilde takip etmesi, sakal ekiminde istenilen sonuca ulaşmasını sağlar.

Ücretsiz Danışmanlık

[contact-form-7 id=”5543″]

FAQ

Sakal ekimi maliyeti nedir?

Saç ekiminde kullanılan tekniğe, folikül sayısına ve doktorun deneyimine bağlı olarak fiyatlar hastadan hastaya değişmektedir.

Sakal nakli kalıcı mıdır?

Evet. Saç ekimi tamamlandıktan ve büyüme başladıktan sonra saçlar kalıcıdır.

Sakal nakli işe yarar mı?

Kafa derisinde sağlıklı saçlarınız varsa, yüz hatlarını vurgulayacağı ve kişinin güvenini artıracağı için sakal ekimi mümkündür

Sakal ekimi acıtır mı?

Hayır, lokal anestezi altında olacaksınız. Operasyondan sonra ilk hafta kafa derisinde kaşıntı olacaktır ve bu normaldir, sonrasında yavaş yavaş kaybolacaktır.