Mommy Makeover (Annelik Estetiği) nedir?

Annelik estetiği nedir?

Annelik Estetiği prosedürü yeniden estetik bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur.

Annelik estetiği, hamilelik sırasında bir kadının vücudunda meydana gelen yıpranmaları onarmak ve vücudun hamilelik öncesi şeklini geri kazanması için yapılan bir estetik operasyonlar serisidir. Kadınlarda özgüvenin yeniden inşa edilmesine ve hamileliğin negatif etkilerinin giderilmesine yardımcı olur. 

annelik estetiği neleri içerir?

Gerektiğinde aşağıdaki ameliyatlar yapılır:

Karın germe

Liposuction

Meme Büyütme

Göğüs dikleştirme

Meme küçültme

Kalça büyütme

Labioplasti

Kol kaldırma

Uyluk germe

Yüz ameliyatları

İşte tüm işlemlerin basitleştirilmiş ÖZETİ:

Karın germe

Hamilelik sırasında çocuğun büyümesi için midenin genişlemesi, karnın ortaya çıkmasına ve kadının karın kaslarını birbirine bağlayan dokuların kalıcı olarak yırtılmasına neden olur.

Cerrahın karın kaslarını doğru şekilde birbirine bağladığı karın germe ameliyatı, hiçbir egzersizle çalışmayacak olan hasarlı karın kaslarındaki sorunları tedavi etmenin tek yoludur.

İki tür karın germe işlemi vardır. İlk olarak mini karın germede göbeğin hemen altındaki gevşek cildi sıkılaştırmak amaçlanır; diğeri ise göbeğin üzerinde daha fazla yağ ve gevşek cilt söz konusu olduğunda söz konusu olan tam karın germedir. Tam karın germede kesi daha uzun uygulanır.

Liposuction

Hamilelik ve emzirme kilo alımına neden olur, bu da bir kadının vücudundaki yağ hücrelerinde artış anlamına gelir ve genellikle diyet ve sporla başa çıkılamaz.

Liposuction, kadınların vücut oranını zayıflatmak ve yeniden şekillendirmek için mükemmel bir çözümdür.

Cerrah, hangi bölgelerden yağ alınması gerektiğini ve kullanılacak tekniği belirler.

Vaser veya Hi-Def liposuction ile hedeflenen bölgelerde küçük kesiler açılarak özel bir kanül yerleştirilir ve ardından kesiler cerrahi olarak kapatılır.

Göğüs dikleştirme

Emzirmeden sonra, birçok kadın, göğüslerin sütle dolması sonucu cildin gerilmesi nedeniyle sonunda daha düz, sarkık göğüslere sahip olmuştur.

Göğüs dikleştirme işlemi sırasında, cerrah fazla deriyi alır ve göğüsleri büyütmek için göğüs dokusunu yeniden şekillendirir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı yapmak için çeşitli teknikler vardır, ya meme başı çevresinden ve meme ucundan meme kıvrımına kadar dikey olarak bir kesi yapılır ya da meme başı çevresinden ve meme kıvrımından dikey olarak aşağıya ve meme boyunca yatay olarak bir kesi yapılır. 

Daha sonra fazla meme derisi çıkarılır, alttaki doku kaldırılır ve meme yeniden şekillendirilir, ayrıca meme başı ve areola uygun yüksekliğe getirilerek memeye doğal ve daha genç bir görünüm kazandırılır.

Meme Büyütme

Süt üretimi sırasında göğüsler büyük ölçüde genişler ve büzülür.

Meme büyütme prosedürü, meme implantları veya yağ transferi kullanılarak memenin düzeltilmesine ve tam sıkı meme şeklinin geri kazanılmasına yardımcı olur.

İmplant kullanılarak yapılan meme büyütmede, cerrah her memenin alt çizgisinde bir kesi yapar, içlerinde bir cep oluşturur ve implantı göğüs kasının altına veya üstüne yerleştirir.

Meme küçültme

Hamilelik ve emzirme döneminde kadınlar, göğüslerinin büyüklüğünde artışa neden olan hormonal değişikliklere maruz kalırlar. Ayrıca obezite de boyutlarının artmasında önemli bir etkendir.

Meme küçültme ameliyatında cerrah, deride küçük bir kesi yaparak ve memeden yağı emmek için ince bir tüp yerleştirerek liposuction kullanarak memelerdeki fazla yağı ve deriyi alır.

Daha sonra doktor, fazla deriyi çıkarmak için meme başı çevresinde ve her memenin ortasından aşağıya doğru bir kesi yapar. Daha sonra göğüsler yeniden şekillendirilir ve doktor aralarındaki simetri oranlarından emin olduktan sonra kesiler dikilir.

Kalça büyütme

Hamilelik ve doğum sonrası kilo alıp verme, kalça bölgesinde değişikliklere yol açar ve belirgin, dolgun ve yuvarlak popo, kadınların benlik imajını ve özgüvenini arttırdığı için tercih edilir.

Kalça büyütme ameliyatı ya kalçaya yerleştirilen silikon implantlar olan kalça implantları kullanılarak ya da vücudun diğer bölgelerinden alınan yağın tedavi ve arıtmadan sonra tekrar kalçaya enjekte edilmesiyle kalçanın şeklini ve boyutunu iyileştirir ve buna Brezilya tipi popo kaldırma denir.

Labioplasti

Tekrarlayan doğumlar kadınlarda vajinal iç dudakların gerilmesine neden olarak dış dudak dışına çıkmasına neden olur ve bu durum özellikle spor ve cinsel aktivitede mahcubiyet ve rahatsızlık hissine neden olur.

Labioplasti prosedüründe cerrah, labia minördeki fazla deriyi dikkatli bir şekilde çıkararak ve ardından bölgeyi tekrar dikerek bu sorunu düzeltir.

Kol kaldırma

Özellikle hamilelik, doğum ve emzirmeye bağlı kilo alıp verme sonrası kol bölgesinde sarkma oluşması kadınları rahatsız eder, memnuniyetsizlik ve özgüven eksikliği oluşturur.

Kol germe ameliyatı bu sorunu giderir, çünkü cerrah koltuk altından başlayıp dirseğe doğru inerek fazla deriyi çıkarmak için “L” bir kesim yapar ve ardından kesiği kapatmak için dikişler kullanır.

Uyluk germe

Kadınların hamilelik ve emzirme döneminde kilo alıp vermelerinden sonra, uyluk bölgesindeki deri sarkmaları da karşılaştığı bir diğer sorundur.

Uyluk germe, daha sıkı uyluklar ve daha pürüzsüz bir his elde etmek için en iyi çözümdür, çünkü bu prosedür, iç ve dış uyluklardan fazla derinin alınmasını içerir.

Yüz ameliyatları:

Estetik cerrah daha dolgun yanaklar ve kırışıksız daha taze ve genç bir yüz için göz kapağı kaldırma, kaş kaldırma, alın küçültme veya yağ enjeksiyonu gibi bazı yüz ameliyatlarını gerçekleştirme ihtiyacı görebilir.

consultation-body surgery

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK

Annelik estetiği prosedürleri

OPERASYON ÖNCESİ:

OPERASYON SIRASINDA:

OPERASYON SONRASI:

Uzman cerrah kadının vücudunu inceler, mevcut seçenekleri tartışır, kadının vücudunda meydana gelen sorunları ve değişiklikleri ele almak için yapılması gereken uygun ve gerekli kozmetik prosedürleri önerir ve seçer.

Popo büyütme, kol germe, uyluk germe, labioplasti ve diğer yüz ameliyatları gibi yapılabilen diğer ameliyatların yanı sıra anne estetiğinde temel kozmetik işlemler karın, meme, liposuctiondır.

Anestezi cerrah tarafından uygulanır ve intravenöz sedasyon veya genel anestezi uygulanabilir. Cerrah sizinle sizin için en iyi seçeneği tartışacaktır

Ameliyattan sonra kesilerinizin üzerine gazlı bez veya bandaj yerleştirilecektir. Elastik bir bandaj veya sütyen şişliği azaltacak ve bu bölgeleri destekleyecektir.

Kimler Annelik Estetiği İçin İyi Bir Adaydır?

 1. Kişilerin VKİ’si %30 veya daha fazla ise
 2. Bir daha doğum yapmayacağınız kesinse
 3. Sigara kullanmıyorsanız
 4. Sıkı bir cilde ihtiyacınız varsa
 5. Vücut şekillendirme konusunda belirli bir hedefe ve olumlu bir bakış açısına sahipseniz
 6. Hayatınızı tehdit edecek veya iyileşme sürecini engelleyecek herhangi bir hastalığa sahip olmayan sağlıklı bir aday iseniz

annelik estetiği iyileşme süresi

Cerrahınız ameliyat sonrası bakımınız için özel talimatlar verecektir. Ameliyat edilen bölge(ler)deki enfeksiyonu önlemek için ilaçlar verilecek ve 1-4 hafta içinde iyileşme kısmen sonlanacak, ardından kısa bir süre daha devam edecektir. Zamanla meme, karın, kalça ve cinsel organın şekilleri iyi bir görünüme kavuşacaktır.

annelik esteti̇ği̇ ri̇skleri̇

Her tıbbi müdahalede olduğu üzere, özellikle liposuction sonrası aşağıdaki komplikasyonların deneyimlenme riski vardır:

 • Anestezi riskleri
 • Morarma
 • Cilt hissiyatında devam eden anomali
 • Sıvı birikmesi
 • Geç ve güç yara iyileşmesi
 • Sarkmış cilt
 • Şişme
 • Asimetrik pigmentasyon
 • Kan damarları, sinirler, akciğerler ve karın organlarındaki komplikasyonlar
 • Kan pıhtıları
 • Kardiyovasküler ve solunum problemleri

annelik estetiği mali̇yeti̇


Annelik estetiği fiyatları hastadan hastaya farklılık gösterir, çünkü kullanılan teknik ve işlem uygulanacak bölgeler fiyatta büyük rol oynar ve ameliyat fiyatları diğer ameliyatlarla birleştirildiğinde değişebilir. Tıbbi konsültasyon yapılana kadar net bir fiyat vermek mümkün değildir, ücretsiz konsültasyon için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SSS

Annelik esteti̇ği̇ i̇le karın germe arasındaki fark nedi̇r?

Karın germe karın bölgesine odaklanırken, mommy makeover çoklu cerrahi bir prosedürdür

Annelik estetiğinden sonra normal hissetmek ne kadar sürer?

3 ila 6 ay

Annelik estetiği ne kadar acı verir?

Anestezi altında olacağınız için ağrı olmayacaktır

Annelik estetiği kilo verdirir mi?

Annelik estetiği 3 ila 8 kilo arasında azaltacaktır. Kilo vermek istemeniz durumunda size bir diyet ve egzersiz programı vermesi için cerrahınıza danışın.