DİŞ İMPLANTI

Diş implantları

Diş implantları bir o zamandan beri geniş bir alan İyi oturmayan protezlere veya köprü dişlere bir alternatif sunabilir ve doğal diş köklerinin eksikliğinin protez veya köprü diş replasmanlarının yapılmasına izin vermediği durumlarda bir seçenek sunabilir.

Diş implantları

Giriş

Diş implantları bir o zamandan beri geniş bir alan İyi oturmayan protezlere veya köprü dişlere bir alternatif sunabilir ve doğal diş köklerinin eksikliğinin protez veya köprü diş replasmanlarının yapılmasına izin vermediği durumlarda bir seçenek sunabilir.

Diş implantları nedir?

Dental implant cerrahisi, diş köklerini metal, vida benzeri postlarla ve hasarlı veya eksik dişleri gerçek dişlere çok benzeyen ve işlev gören yapay dişlerle değiştiren bir prosedürdür.

Dental İmplant Prosedürü

Tedavi Öncesi

 • Kapsamlı diş testi: Diş röntgenleri ve 3 boyutlu resimler çektirebilir, dişlerinizin ve çenenizin modellerini yaptırabilirsiniz.
 • Klinik geçmişinizin denetlenmesi: Doktorunuza her türlü tıbbi durumu ve reçeteli ve reçetesiz ilaçlar ve iyileştirmeler dahil olmak üzere aldığınız tüm ilaçları anlatın.

Belirli kalp rahatsızlıklarınız veya ortopedik implantlarınız varsa, doktorunuz enfeksiyonu önlemeye yardımcı olmak için ameliyattan önce antibiyotik reçete edebilir.

 • Tedavi planı: Durumunuza göre uyarlanır ve aşağıdaki gibi çeşitli faktörleri dikkate alır:
 1. diş sayısı
 2. çene kemiği rahatsızlığı
 3. kalan dişler

Tedavi Sırasında

Adım 1 – titanyum kök

Diş hekimi, dental implant prosedürü sırasında çene kemiklerinde bir delik açar ve mineral kökü çene kemiğine yerleştirir. Bu kısım yapay dişin sabit bir kökü olacaktır, Geçici bir diş yerleştirildi üzerinde titanyum kökü doldurmak için bir sonraki seansa kadar delik.

Adım 2 – Kemik büyümesi

Titanyum kök çeneye implante edildikten sonra, etrafında kemik dokusu büyüme yolu başlar, bu süreç sırasında çene kemiği gömülü kök ile birleşir ve bu aşama doğal diş köklerinin güç alanları haline gelene kadar sahte kuron için güçlü bir taban oluşturmak için biraz zaman alır.

Adım 3 – Dayanak

Kemik iyileşme sürecinden sonra bir seans daha yapılacaktır. abutmenti yerleştirinBu, tacın takılacağı kısımdır. Doktorun lokal anestezi altında gerçekleştirdiği basit bir işlemdir.

Kronlarda kullanılan malzemeler nelerdir?

Diş kronları vardır porselenden yapılmışYiyecekleri ısırırken dişlerin maruz kaldığı devasa gerilime dayanmak için yeterince aşırı olduğu bilinmektedir ve bazı durumlarda düzenlemesinde metal malzemeler kullanılmaktadır, bu da karşıtlığını ve gücünü vurgulamaktadır.

Riskler

Her ameliyatta olduğu gibi, diş implantı da bazı sağlık riskleriancak nadirdir, ortaya çıksa bile tedavisi kolaydır.

Riskler şunları içerir:

 1. Çevre yapıların enfeksiyonu
 2. çevredeki yapılarda hasar
 3. sinir hasarı
 4. Üst çenede sinüs sorunları

Diş implantlarından sonra herhangi bir komplikasyondan kaçınmak için ipuçları

İmplant ameliyatı sonrası uygun bakım ile bu semptomların tümü tipik olarak önlenebilir.

 • İyi ağız hijyeni
 • Düzenli olarak durulayın
 • sigara ve alkolden kaçının
 • Şeker oranı yüksek yiyecek ve içeceklerden kaçının

Türkiye’de diş implantının maliyeti

Dental implant maliyetleri kullanılan implanta, implant sayısına ve kron kalitesine göre hastadan hastaya değişmektedir.

Ücretsiz Danışmanlık

[contact-form-7 id=”4362″]

SSS

Diş implantları güvenli midir?

Evet, güvenli Bu prosedür diş hekimliğinde 30 yılı aşkın bir süredir sağlığı yerinde olan hastaların çoğunda kullanılmaktadır.

Diş implantı ağrılı mıdır?

İşlemin kendisi ağrılı değildir, ancak işlemden sonra hafif bir ağrı hissetmek mümkündür, ancak bu geçicidir

Bir diş implantı ne kadar dayanır?

İmplantın ömrü, dişlerinize ne kadar iyi baktığınıza ve ağzınızın temizliğine bağlıdır. İmplantın yaklaşık yaşı 20-30 yıl arasındadır.

diş implantları sigorta kapsamında mıdır

Kısa cevap evet, bazı sigorta planları masrafların bir kısmını karşılamaktadır, bu nedenle ihtiyacınız olan tedavi türünü ve hangi sigortanın sizin için ödeme yapacağını anlamanız önemlidir.

diş implantı düşebilir mi

Bir diş implantının düşmesi çok nadirdir ve genellikle altta yatan bir sorun veya bir kurulum sorunu nedeniyle meydana gelir