Saç Ekimi Sonrası Nasıl Uyunur?

Saç ekimi işleminden sonra özellikle ilk hafta ağrı, şişlik ve kaşıntı normaldir. Bununla birlikte, bir hastanın kafasına ilk takılan şey saç ekimi ameliyatından sonra nasıl uyuyacağıdır.

İlk birkaç gün saç ekiminden sonra en iyi uyumak için yatağınızda dik uyumak, daha sonra başınızın altına yumuşak bir yastık koyabilirsiniz, ancak uyku pozisyonunuzu düzeltirken yeni saç çizginizi ovmaktan kaçının.

Yeni yerleştirilen foliküllere zarar verebileceğinden kaçınılması gereken bir kaşıntı hissi olacaktır.

Saç Ekiminden Sonra Ne Zaman Normal Uyuyabilirim?

Saç ekimi operasyonundan sonraki birkaç günün en can sıkıcı olacağının farkında olmalısınız ve eğer durumla doğru dürüst ilgilenmezseniz saç ekimi sonrası uyumanın çok acı verici olduğu bir sır değil. Unutmayın, saçınıza ve saç derinize ne kadar dikkat ederseniz, o kadar hızlı iyileşir ve normal hayatınıza dönersiniz.

Saç ekimi sonrası iyileşme oranı kişiden kişiye değişiklik gösterdiğinden ve bunlardan birinin deneyimini kişisel deneyiminize yansıtamayacağınız için herkeste aynı ağrı ve şişlik olmaz.

Saç köklerinizi korumak için tüm zorluklara katlanmanız ve elde etmek istediğiniz mükemmel saç görünümünün buna değdiğini unutmayın.

Ancak endişelenmeyin, hepsi geçecek ve işlemin altıncı gününden sonra normal bir şekilde uyuyabilirsiniz.

Saç Ekiminden Sonra Neler Beklenir?

Hastanın saç ekimi ameliyatı sonrasında yaşayacağı tüm aşamaların tam olarak bilincinde olması gerekir. Ve sabırlı olmak en iyi tavsiyelerden biridir, çünkü bir ay veya bir hafta içinde tam saç büyümesini bekleyemezsiniz, ancak saçlarınız yedi ay sonra doğal olarak büyümeye başlar ve bir yıl sonra tamamlanır.

Ayrıca, iyileşme süreci ve sonuçları, uygulanan cerrahi tekniğe ve hastanın doğasına bağlı olarak hastalar arasında farklılık gösterir. Dikkate alındığında donör ve alıcı bölgelerde sıklıkla şişlik, morarma, kızarıklık ve tahriş olur ve bu normaldir ve birkaç gün sonra kaybolur. Ağrı kesiciler ve doktor tarafından daha önce reçete edilen ilaçlarla da ağrılar giderilebilir.

Ayrıca kafa derisinde genellikle bir hafta sonra dökülen kabukların oluşması beklenir. Ayrıca ekilen saçların işlemden sonraki ilk haftalarda dökülmesini beklemelisiniz. Merak etmeyin ekilen saçlar tekrar uzayacaktır ve bu sefer sonsuza kadar.

Tabi bu hastadan hastaya değişir ama genel olarak büyüme oranı en az %60’dır. Neyse ki, birçok hasta 12 ay sonra yeni büyüme fark eder. Yeni saçlar operasyon öncesine göre daha ince, daha açık renkli ya da hiç renksiz ve eksik olabilir, bunun nedeni köklerinizin çıkarma ve yeniden yerleştirme işlemi sırasında kısa bir süre hareketsiz kalması, eski saçların dışarı atılmasıdır. zaten var, sonra tekrar hayata dönüyor ve yeni saçlar çıkmaya başlıyor.

Ayrıca kafa derinizde sivilceye benzeyen bazı kırmızı lekelerin ortaya çıkması, yeni saçların çıkmaya çalıştığının ve bir kısmının kafa derisinin altına sıkıştığının iyi bir işaretidir.

Son olarak, kabukların alındığı ve rahatsızlıkların da ortadan kalktığı birkaç günlük saç ekiminden sonra işinize devam edebilirsiniz.


Saç Ekimi Kabukları

Saç ekimi ameliyatı hayatınızı sonsuza dek değiştirecek eşsiz bir deneyimdir. Ama aslında başarılı bir şekilde üstesinden gelmeniz gereken birçok olaya maruz kalıyorsunuz. Saç ekimi kabukları, meydana gelen bu doğal şeylerden biridir.

Üstelik saç ekimi sonrası kabuklar biraz zaman alabilen iyileşme sürecinin bir parçası olduğu için kabuklardan nasıl kurtulacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok.

Saç Ekimi Kabukları Nelerdir?

Bilgi için, saç ekimi sonrası kabuklanma çok olasıdır. Kabuklanmalar, implantasyon sırasında kafa derisindeki küçük kesiklerin sonucudur. Ameliyatın üçüncü gününde çıkmaya başlarlar ve kafa derisine yapışırlar. Genellikle folikül sayısı ve kesilerin yoğunluğu ve boyutuna bağlı olarak 7-14 gün içerisinde dökülmeye başlarlar.

Saç Ekiminden Sonra Kabukların Dökülmesi Ne Kadar Sürede?

Dikkatli olun, folikülleri korumaya yardımcı oldukları için kabukları toplamaktan kaçının, ancak kendi başlarına kurumasına izin verin. Dikkat edin, kabuklar düştüğünde ekilen kökler de onlarla birlikte düşer.

Saç kökleri için endişelenmeyin çünkü saç kökleri deri altında canlı kalır ve 3-4 ay içinde yeni saçlar çıkmaya başlar ve genellikle dökülür.

Saç Ekimi Sonrası Kabuklardan Nasıl Kurtulur?

Doktor, iyileşme sürecine yardımcı olmak için kafa derisine salin veya özel bir losyon püskürtmeyi önerir ve bu, folikülleri etkilemez.

Çivi kullanmadan kabuklara su altında nazikçe masaj yapabilirsiniz. Ayrıca ameliyattan 72 saat sonra bebek şampuanı veya doktorun önerdiği özel bir şampuanla saçınızı yıkamaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca, kabukları yıkamak önemlidir.
Birkaç gün sonra onları çıkarmak için, çünkü kafa derisinde nemli ve sıcak bir ortam yaratırlar, bu da bakterilerin büyümesine yardımcı olur, bu da daha fazla iltihaplanmaya neden olur ve foliküllerin büyümesini engeller.

Estherian Clinic ile İletişimde Kalın

Tüm hastalarımızla onlara yardımcı olmak ve tüm soru ve sorularını yanıtlamak için iletişim halindeyiz.

Bizimle iletişime geçmek, hızlı bir şekilde iyileşmenizi, harika sonuçlar almanızı ve yeni saçların keyfini çıkarmanızı sağlar.

Estherian Clinic’te Türkiye’de ve tüm dünyada en iyi tıbbi bakımı rekabetçi fiyatlarla sunuyoruz.

Uzman uzmanlarımız tarafından sağlanan ipuçları ve tavsiyeler, bu eşsiz deneyimi başarılı bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır.

Saç Ekimi İle İlgili İpuçları Ve Öneriler

● Ameliyattan 4 hafta sonrasına kadar sigara ve alkol kullanmaktan kaçının çünkü bu kan damarlarını daraltır ve iyileşmeyi geciktirir.

● Vitamin, ibuprofen ve artrit ilaçları kanı inceltip aşırı kanamaya neden olabileceğinden ilk birkaç gün uzak durmalısınız.

● Bir hafta boyunca yorucu fiziksel aktivitelerden kaçının.

● Vücudunuzun üst kısmını dik tutmaya çalışın.

Doktorun talimatlarına uyun ve reçete edilen ilaçları alın.

Leave a reply