KAŞ KALDIRMA

Türkiye'de Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma veya alın germe, kaşları kaldırma işlemidir. Yaşla birlikte göz çevresindeki kaslar ve cilt gevşer ve bu da üzgün ve yorgun bir görünüme neden olur. Kaş kaldırma, alın ve kaşın yumuşak dokusunu ve cildini yükselterek alın, kaş ve göz çevresinin görünümünü iyileştirir. Düşük, sarkık ya da kaş asimetriniz varsa, kaşlarınız arasında çatık çizgiler varsa ya da kaşlarınız üzgün bir görünüme neden oluyorsa kaş kaldırma işlemini tercih edebilirsiniz. Kaş kaldırma, göz kapağı ameliyatı veya yüz germe gibi diğer yüz prosedürleri ile yapılabilir. Kaş kaldırma işlemi ile daha taze ve daha hoş bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kaş Kaldırma Prosedürü

AMELİYAT ÖNCESİ

Ameliyattan önce size şunlar verilecektir özel tali̇matlar Cerrahınız sizden sigarayı bırakmanızı, tıbbi muayeneden geçmenizi, aspirin almayı bırakmanızı ve mevcut ilaçlarınızı ayarlamanızı isteyecektir.

OPERASYON SIRASINDA

Başlangıçta size intravenöz veya genel anestezi verilecektir. Cerrahınız bu seçeneği sizinle görüşecektir. Cerrah, yağ birikintilerini gidermek, kasları sıkılaştırmak ve fazla deriyi almak için küçük bir kesi yapacaktır.

Alt göz kapağı, fazla yağın yerleştirilebileceği veya çıkarılabileceği kirpik çizgisinin altındaki bir kesi yoluyla düzeltilebilir. Yaralar iplik veya deri yapıştırıcısı ile kapatılır ve bir hafta sonra dikişler alınır.

Kaş kaldırma teknikleri

Kaş kaldırma için birçok teknik vardır ve cerrah sizin için uygun olan tekniği seçecektir.

Endoskopik kaş kaldırma tekniği

Cerrahınız saç çizginizin arkasına birkaç küçük kesi yapar ve ardından doktorunuz bir kesiden ucunda ışık ve küçük bir kamera bulunan uzun ince bir tüp yerleştirir. Başka bir kesiden alın dokusu kaldırılarak cerrahi dikişlerle sabitlenecek ve ardından kesiler dikiş veya küçük klipslerle kapatılacaktır. Daha sonra kesiler dikişlerle veya küçük klipslerle kapatılır.

Koronal kaş kaldırma

Koronal kaş kaldırma, cerrahın başın üst kısmındaki saç çizgisinin arkasında kulaktan kulağa bir kesi yaptığı, ardından alnın kaldırıldığı ve üst üste binen kafa derisinin çıkarılıp birbirine dikildiği başka bir tekniktir. Bu teknik, yüksek saç çizgisi, ince saç veya saçlarını kaybetme olasılığı olan hastalarda önerilmez.

Saç çizgisi kaş kaldırma

Saç çizgisi kaş kaldırma tekniğinde, alnın üst kısmı ile saç çizgisinin başlangıcı arasında bir kesi yapılacak, ardından kafa derisi yerine alnın üst kısmından az miktarda deri ve doku çıkarılacaktır. Burada saç çizgisi geriye çekilmeyecektir.

AMELİYAT SONRASI

İyileşme döneminde göz kapağı ameliyatınemlendirici merhem ve soğuk kompres kullanabilirsiniz. Ayrıca gözlerinize nasıl bakmanız gerektiği ve hangi ilaçları ağızdan almanız gerektiği konusunda size özel talimatlar verilecektir.

Bir hafta içinde, bazı ŞİŞME, morarma ve göz kuruluğu oluşabilir. Bu normaldir ve yavaş yavaş kaybolacaktır.

Göz kapağı ameliyatı için kimler iyi bir adaydır?

Göz kapağı ameliyatı için iyi adaylar şunlardır

  • sağlıklı
  • sigara içmeyenler
  • Gerçekçi beklentileriniz var
  • Ciddi göz rahatsızlıkları olmayan bireyler

Kaş Kaldırma Maliyetleri

Fiyatları Kaş Kaldırma teknik olarak bir hastadan diğerine farklılık gösterir.

kullanılan ve emilecek alanlar fiyatta büyük rol oynar ve ameliyat fiyatları

Diğer ameliyatlarla kombine edildiğinde değişiklik gösterebilir.

kaş kaldırma

Ücretsiz Danışmanlık

[contact-form-7 id=”4362″]

SSS

kaş kaldırma acıtıyor mu

Kaş kaldırma işleminden sonra hafif bir ağrı hissedeceksiniz. Bu ağrı doğaldır ve yavaş yavaş kaybolacaktır

Kaş kaldırma işlemini kaç yaşında yaptırabiliriz?

Adayların çoğu 40-65 yaş arasındadır

Kaş kaldırma yara izi bırakır mı?

Kaş kaldırma işleminden sonra birkaç yara izi olması normaldir. Bu durum aylar ila bir yıl içinde kaybolacaktır.

Kaş kaldırma işlemi daha genç görünmenizi sağlar mı?

Kaş kaldırma işlemi daha genç görünmenizi sağlayabilir. Ayrıca alnınızdaki kırışıklıkların görünümünü azaltmaya da yardımcı olabilir.