POPO protezi NEDiR?

Popo protez implantları, bölgede hacim oluşturmak ve kalçanın şeklini geliştirmek için kalçaya cerrahi olarak yerleştirilen yapay cihazlardır.

POPO KALDIRMA NEDIR?

Popo silikon implantları, bölgede hacim oluşturmak ve kalçanın şeklini geliştirmek için kalçaya cerrahi olarak yerleştirilen yapay cihazlardır.

popo protezi prosedürleri̇

AMELİYAT ÖNCESİ

Ameliyattan önce cerrahınız olası seçenekleri tartışacak ve size tavsiyede bulunacak; aynı zamanda da gerekli testlerden geçmenizi sağlayacaktır. Cerrahınız ayrıca aspirin veya antienflamatuar içeren ilaçları, kanamayı artırabilecekleri sebebiyle, bırakmanızı isteyecektir. Sigara kullananlar için ise sigarayı bırakmaları söylenecektir.

OPERASYON SIRASINDA

Katı silikon implantlar, popo yanakları arasında bir kesi ile popoya cerrahi olarak yerleştirilir.

Doktor, popo implantlarınızı tercihinize bağlı olarak kasın üstüne veya altına yerleştirecektir. İmplantlar yumuşak silikondan yapılmaktadır ve bunlar küçük kesilerden yerleştirilirler. Kullanılacak implant boyutu tamamen istediğiniz büyüklük doğrultusunda ayarlanır. Popo görünürlüğü artacak ve cildin gerilmesi sağlanacaktır.

İmplantlar yerleştirildikten sonra, cerrah kıvrımları vurgulamak için vücudu kum saati şeklinde şekillendirmeye yardımcı olmak için sırt, yanlar, karın veya uyluk bölgelerinden liposuction yapacaktır.

Daha sonra alınan yağlar arındırılarak popoya enjekte edilerek güzel bir şekil verilir.

Bu prosedür bazen maksimum sonuçlar için yağ grefti ile birleştirilir.

Yağ, implantı yumuşatmaya ve popoyu daha da yuvarlaklaştırmaya ve hacimlendirmeye yardımcı olur. Ayrıca gelişen sinir bozucu yağ veya inatçı yağ ceplerinden de kurtulur ve genel olarak daha doğal bir görünüm yaratır.

Kalça ameliyatının ardından iyileşmek yaklaşık dört hafta kadar sürer.

AMELİYAT SONRASI

Cerrahınız kimi davranışlardan kaçınmanızı tavsiye edecektir. Bunlar arasında doğrudan kalçalarınızın üzerine oturmak ve sırt üstü pozisyonda uyumak vardır. 

İdeal çözüm önerisi ise yan yatarak veya karın üstü pozisyonda uyumaktır. Kalçanızın üzerine oturmaktan başka seçeneğinizin olmadığı durumlarda şişirilebilir yastık veya ‘donut’ yastık kullanmanız gerekir.

Ayrıca fiziksel açıdan zorlayıcı egzersizlerden ve hareketlerden de kaçınmanız gerekir.

Ameliyattan sonra implant yerleştirilmesinden ve liposuctiondan kaynaklanan şişlikler tamamen normaldir.

Ameliyattan hemen sonra daha iyi bir gövdeye sahip olacak ve daha yuvarlak ve dolgun bir popo görünümüne kavuşacaksınız.

Kum saati figürünüz şişlik azaldıkça iyileşmeye devam edecektir.

Popo protezi için kimler iyi bir adaydır?

 1. Sağlığınız yerindeyse
 2. Beklentileriniz gerçekçi ise
 3. Poponuzun küçük olduğu hissinden rahatsızlık duyuyorsanız
 4. Poponuzda asimetri bulunuyorsa

Popo protezi riskleri nelerdir

 • Anestezi riskleri
 • Morarma
 • Cilt hissiyatında devam eden anomali
 • Sıvı birikmesi
 • Yara iyileşmesinde zayıflık
 • Sarkmış cilt
 • Şişme
 • Asimetrik pigmentasyon
 • Kan damarları, sinirler, akciğerler ve karın organlarındaki komplikasyonlar
 • Kan pıhtıları
 • Kardiyovasküler ve solunum problemleri

Popo protezi ameliyatı için plastik cerrahı nasıl seçerim?

Cerrahınızın akredite bir tıp fakültesini bitirdikten sonra en az 6 yıllık tecrübesi bulunduğundan emin olmalısınız. Estherian Clinic olarak önerimiz Dr. Cengizhan Ekizceli, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmasının ardından Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanlığında 10 yılı aşkın bir deneyim edinmiştir.

Popo protezi ameliyatı ne kadara mal olur?

Popo protezi fiyatları teknik olarak bir hastadan diğerine farklılık gösterir.

Kullanılan teknik ve işlem uygulanacak alanlar fiyatta büyük rol oynar ve ameliyat fiyatları diğer ameliyatlarla kombine edildiğinde değişiklik gösterebilir.

Ücretsiz Danışmanlık

SSS

Popo protezleri ne kadar dayanır?

Popo protezleri uzun ömürlü olabilir, ancak zaman içinde revizyon gerekebilir.

Popo protezi ameliyatı için hangi tür implantlar kullanılır?

Genellikle silikon veya tuzlu su dolgulu implantlar tercih edilir. Boyutları ve tipleri hastanın istekleri ve anatomisine göre belirlenir.

Popo protezi ameliyatı için yaş sınırı var mıdır?

Genellikle 18 yaşın altındaki bireylere estetik ameliyatlar önerilmez. Ancak yaş sınırı doktorunuzun değerlendirmesiyle belirlenir.

Popo protezi ameliyatının kalıcılığı nedir?

Popo protezi uzun süreli sonuçlar sağlayabilir, ancak yaşlanma süreci ve vücut değişiklikleri nedeniyle sonuçlar zamanla etkilenebilir.