HOLLYWOOD GÜLÜŞÜ

Mükemmel gülümsemeye ulaşmanızı sağlayacak bir kozmetik diş hekimliği operasyonudur. Hedeflenen doğru diş şekli, rengi ve boyutuyla güzel gülüşünüz profesyonel bir biçimde düzeltilir.

HOLLYWOOD GÜLÜŞÜ

Aşağıdakileri içeren bir prosedürdür kozmeti̇k di̇ş heki̇mli̇ği̇Gülüşünüzü güzelleştirmeyi ve en iyi gülümsemeye ulaşmayı hedefleyen doğru şekil, renk ve diş boyutu seni almak için mükemmel gülümseme.

Kullanılan farklı teknikler nelerdir?

Hollywood gülüşü kaplamaları

Yeni dişleriniz ön tarafından, bazen de küçük bir oran ile (0.5-0.8 mm) yanlardan şekillendirilir. Ardından dişlerinizin ölçüleri alınıp size estetik açıdan en çok yakışacak şekilde bir gülümseme sağlanır.

Daha sonra belirlenen modeller, alınan ölçüleriniz doğrultusunda kaplama tasarımında uzmanlaşmış bir laboratuvara gönderilir ve son olarak dişlere yerleştirilir.

Hollywood gülüşü kronları

Hollywood Gülüşü, tüm dişlere veya en azından her iki çenedeki görünür tüm dişlere diş kronlarının yerleştirilmesini içerir; bu, gerekirse küçük azı dişleri ve azı dişleri de dahil olmak üzere anlamına gelir.

Diş kronları; labial, lingual ve palatal yüzeyler (dil, dudak ve damak) de dahil olmak üzere dişleri her tarafından kaplayan bütün kaplamalardır.

kompozit yapıştırma

Kompozit yapıştırma (diş yapıştırma veya dental bonding olarak da bilinir), kozmetik bir tedavi olarak uygulandığında dişlerdeki küçük hasarlar veya boşluklar için uygun bir çözüm sunar.

Bu yöntem genellikle yongaları, kırıkları veya dişler arasındaki boşlukları doldurmak veya renk bozulmasını düzeltmek amacıyla kullanılır.

Kompozit bonding, daha mutlu olduğunuz bir gülümsemeye ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Diş beyazlatma

Diş beyazlatma, dişleri beyazlatmak için yapılan bir işlemdir. Dişler temizlenir ve parlatılır, ardından özel bir jel ve özel bir ışık cihazı kullanılarak dişlerin rengi daha beyaz hale getirilir.

Kullandığımız malzemeler nelerdir?

zirkonyum

Zirkonya kuron, beyaz renkli bir mineral olan zirkonyumdan yapılır. Bu mineral, özel prosedürler kullanılarak zirkonya seramiğine dönüştürülür.

Zirkonya, yüksek ışık geçirgenliği özelliği sayesinde diş etleriyle uyumlu olup çoğu kozmetik diş hekimliği uygulamasında kullanılır.

E-Max

Tamamen seramik bir sistem olan E-MAX, estetik açıdan en çok memnuniyet sağlayan seçeneklerden biridir. Üzerine zaman zaman porselen döşenerek üst düzey bir yarı saydam görüntü sağlar ve kalan doğal dişlerinizle eşleşen gerçekçi bir görüntü sunar.

kompozit

Kompozitler, silika veya porselen parçacıkları ile güçlendirilmiş reçineden yapılmış diş renginde dolgu malzemeleridir.

Diş hekimliğinde diş amalgamlarına çeşitli alternatiflerden biri olarak kullanılırlar.

adım adım Hollywood gülüşü

İlk adım

Kaplamalar, dişlere göz alıcı bir gülümseme kazandırmak için dişlerin ön kısmını andıran ince tabakalardır. Bu yapıları dişlerin üzerine yerleştirmek için doktorunuz, dişleri mineden törpüleyerek kaplamaların yerleştirilmesi için yer açacaktır. Her hastanın kendine özgü bir ölçüsü olacaktır, bu nedenle doktor tarafından ağzınızdan alınan ölçülere göre laboratuvar ortamında hazırlanır. Öncelikle çürükler ve enfeksiyonlar tedavi edilir ve operasyon sırasında lokal anestezi altında olacağınız için ağrınız olmaz.

İkinci adım

Diş hekiminiz, dişlerin estetik ve işlevsel açıdan iyi durumda olduğundan ve herhangi bir düzeltme gerektirmediğinden emin olur, ardından kaplamalar dişlere yerleştirilir.

Hollywood gülüşü Türkiye’de ne kadara mal oluyor?

Fiyatlar, kullanılan kaplamalara ve ek tedavilere göre bir hastadan diğerine farklılık gösterir. Bu nedenle, sizin için doğru fiyatı vermek üzere tıbbi konsültasyon yapılmalıdır.

Hollywood Gülüşü: Öncesi ve Sonrası

DENTAL IMPLANTS
DENTAL IMPLANTS
DENTAL IMPLANTS

Ücretsiz Danışmanlık

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler. Size ulaşacağız!

Bir hata oluştu, lütfen tekrar deneyin ya da bize diğer yollardan ulaşmayı deneyiniz.

SSS

3d Hollywood gülüşü nedir

3D gülüş tasarımı, gülümsemenizi şekillendirmek ve dişlerinizin şeklini, rengini ve hizasını seçtiğiniz daha estetik bir görünüme kavuşturmakla ilgili bir işlemdir.

Hollywood gülüşü acı verici mi

Operasyon lokal anestezi altında yapılacaktır, bu nedenle operasyon sırasında ağrı olmayacaktır; ancak tedaviden sonra 2 hafta boyunca bir miktar diş hassasiyeti olması yaygındır. Hassasiyet bu süre içinde yavaş yavaş kaybolur.

Hollywood gülüşü ne kadar sürer

Bir Hollywood gülüşü, dişlerinize ne kadar özen gösterdiğinize bağlı olarak 20 yıldan fazla sürebilir. Tedaviden sonra uygun ağız hijyeni önlemlerinin takip edilmesi gerekir.

Hollywood gülüşü güvenli mi

Hollywood gülüşü, diş tabakasının oyulduğu ve dişlerin ölçüsünün alınarak laboratuvara gönderildiği oldukça güvenli ve etkili bir yöntemdir.

Hollywood gülüşü kötü mü

Hollywood Smile, dünya çapında oldukça başarılı bir diş tedavisidir. Bu yüzden, dişleriniz için kötü olduğunu söyleyemeyiz.

blog akışı

son makaleler

GÜZELLIK VE SAĞLIK HAKKINDA HER ŞEY GÜNLÜK GÖNDERILER