Anne makyajı nedir?

Anne makyajı nedir?

anne makyajı prosedür yeniden estetik bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur.

Anne makyajı, birden fazla sorunu ele alan bir dizi cerrahi kozmetik prosedürdür. değişiklikler Hamilelik sırasında bir kadının vücudunda meydana gelen ve vücudun hamilelik öncesi şeklini geri kazanmasına ve kadınlarda özgüven ve öz saygının artmasına yardımcı olur. Mommy makeover süreci, aşağıdaki sorunları yaşamış kadınların sorunlarını ele almak için özel olarak tasarlanmıştır Hamilelik, DOĞUMve emzi̇rme ortaya çıkan fiziksel değişikliklerden memnun olmayanlar.

anne makyaji neleri̇ i̇çermektedi̇r?

Gerektiğinde aşağıdaki ameliyatlar yapılır:

Karın germe

Liposuction

Meme Büyütme

Göğüs dikleştirme

Meme küçültme

Kalça büyütme

Labioplasti

Kol kaldırma

Uyluk germe

Yüz ameliyatları

İşte tüm işlemlerin basitleştirilmiş bir detayı:

Karın germe

Hamilelik sırasında çocuğun büyümesi için midenin genişlemesi, karnın ortaya çıkmasına ve kadının karın kaslarını birbirine bağlayan dokuların kalıcı olarak yırtılmasına neden olur.

Karın germe ameliyatı, cerrahın karın kaslarını doğru şekilde birbirine bağladığı, hiçbir egzersizle çalışmayacak olan hasarlı karın kaslarındaki sorunları tedavi etmenin tek yoludur.

İki tür a karın germe Mini karın germe, göbeğin hemen altındaki gevşek cildi sıkılaştırmak içindir, kesi daha kısa olur ve tam karın germe, göbeğin üzerinde fazla yağ ve gevşek cilt olduğunda ve kesi biraz daha uzun olduğunda yapılır.

Liposuction

Hamilelik ve emzirme kilo alımına neden olur, bu da bir kadının vücudundaki yağ hücrelerinde artış anlamına gelir ve genellikle diyet ve sporla başa çıkılamaz.

Liposuction, kadınların vücut oranını zayıflatmak ve yeniden şekillendirmek için mükemmel bir çözümdür.

Cerrah, hangi bölgelerden yağ alınması gerektiğini ve kullanılacak tekniği belirler.

Vaser veya Hi-Def liposuction ile hedeflenen bölgelerde küçük kesiler açılarak özel bir kanül yerleştirilir ve ardından kesiler cerrahi olarak kapatılır.

Göğüs dikleştirme

Emzirmeden sonra, birçok kadın, göğüslerin sütle dolması sonucu cildin gerilmesi nedeniyle sonunda daha düz, sarkık göğüslere sahip olmuştur.

Göğüs dikleştirme işlemi sırasında, cerrah fazla deriyi alır ve göğüsleri büyütmek için göğüs dokusunu yeniden şekillendirir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı yapmak için çeşitli teknikler vardır, ya meme başı çevresinden ve meme ucundan meme kıvrımına kadar dikey olarak bir kesi yapılır ya da meme başı çevresinden ve meme kıvrımından dikey olarak aşağıya ve meme boyunca yatay olarak bir kesi yapılır. kırışık.

Daha sonra fazla meme derisi çıkarılır, alttaki doku kaldırılır ve meme yeniden şekillendirilir, ayrıca meme başı ve areola uygun yüksekliğe getirilerek memeye doğal ve daha genç bir görünüm kazandırılır.

Meme Büyütme

Süt üretimi sırasında göğüsler büyük ölçüde genişler ve büzülür.

Meme büyütme prosedürü, meme implantları veya yağ transferi kullanılarak memenin düzeltilmesine ve tam sıkı meme şeklinin geri kazanılmasına yardımcı olur.

İmplant kullanılarak yapılan meme büyütmede, cerrah her memenin alt çizgisinde bir kesi yapar, içlerinde bir cep oluşturur ve implantı göğüs kasının altına veya üstüne yerleştirir.

Meme küçültme

Hamilelik ve emzirme döneminde kadınlar, göğüslerinin büyüklüğünde artışa neden olan hormonal değişikliklere maruz kalırlar. Ayrıca obezite de boylarının artmasında önemli bir etkendir.

Meme küçültme ameliyatında cerrah, deride küçük bir kesi yaparak ve memeden yağı emmek için ince bir tüp yerleştirerek liposuction kullanarak memelerdeki fazla yağı ve deriyi alır.

Daha sonra doktor, fazla deriyi çıkarmak için meme başı çevresinde ve her memenin ortasından aşağıya doğru bir kesi yapar. Daha sonra göğüsler yeniden şekillendirilir ve doktor aralarındaki simetri oranlarından emin olduktan sonra kesiler dikilir.

Kalça büyütme

Hamilelik ve doğum sonrası kilo alıp verme, kalça bölgesinde değişikliklere yol açar ve belirgin, dolgun ve yuvarlak popo, kadınların benlik imajını ve özgüvenini arttırdığı için tercih edilir.

Kalça büyütme Ameliyat, ya kalçaya yerleştirilen silikon implantlar olan kalça implantları kullanılarak ya da vücudun diğer bölgelerinden alınan yağın tedavi ve arıtmadan sonra tekrar kalçaya enjekte edilmesiyle kalçanın şeklini ve boyutunu iyileştirir ve buna Brezilya tipi popo kaldırma denir.

Labioplasti

Tekrarlayan doğumlar kadınlarda iç dudakların gerilmesine neden olarak iç dudakların dış dudak dışına çıkmasına neden olur ve bu durum özellikle spor ve cinsel aktivitede mahcubiyet ve rahatsızlık hissine neden olur.

Labioplasti prosedüründe cerrah, labia minördeki fazla deriyi dikkatli bir şekilde çıkararak ve ardından bölgeyi tekrar dikerek bu sorunu düzeltir.

Kol kaldırma

Özellikle hamilelik, doğum ve emzirmeye bağlı kilo alıp verme sonrası kol bölgesinde sarkma oluşması kadınları rahatsız eder, memnuniyetsizlik ve tatmin duygusu oluşturur.

Kol germe ameliyatı bu sorunu giderir, çünkü cerrah koltuk altından başlayıp dirseğe doğru inerek fazla deriyi çıkarmak için “L” bir kesim yapar ve ardından kesiği kapatmak için dikişler kullanır.

Uyluk germe

Kadınların hamilelik ve emzirme döneminde kilo alıp vermelerinden sonra, uyluk bölgesindeki deri sarkmaları da karşılaştığı bir diğer sorundur.

Uyluk germe, daha sıkı uyluklar ve daha pürüzsüz bir his elde etmek için en iyi çözümdür, çünkü bu prosedür, iç ve dış uyluklardan fazla derinin alınmasını içerir.

Yüz ameliyatları:

Estetik cerrah daha dolgun yanaklar ve kırışıksız daha taze ve genç bir yüz için göz kapağı kaldırma, kaş kaldırma, alın küçültme veya yağ enjeksiyonu gibi bazı yüz ameliyatlarını gerçekleştirme ihtiyacı görebilir.

consultation-body surgery

ÜCRETSİZ DANIŞMA

[contact-form-7 id=”4362″]

Anne makyajı prosedürleri

Uzman cerrah kadının vücudunu inceler, mevcut seçenekleri tartışır, kadının vücudunda meydana gelen sorunları ve değişiklikleri ele almak için yapılması gereken uygun ve gerekli kozmetik prosedürleri önerir ve seçer.

Popo büyütme, kol germe, uyluk germe, labioplasti ve diğer yüz ameliyatları gibi yapılabilen diğer ameliyatların yanı sıra anne estetiğinde temel kozmetik işlemler karın, meme, liposuctiondır.

Anestezi cerrah tarafından uygulanır ve intravenöz sedasyon veya genel Anestezi uygulanabilir. Cerrah sizinle sizin için en iyi seçeneği tartışacaktır

Ameliyattan sonra kesilerinizin üzerine gazlı bez veya bandaj yerleştirilecektir. Elastik bir bandaj veya sütyen şişliği azaltacak ve bu bölgeleri destekleyecektir.

Kimler Anne Makyajı Ameliyatı İçin İyi Bir Adaydır?

 1. YetişkinlerinBMI’si %30 veya daha fazla olmalıdır
 2. İşiniz bitti çocuk doğurma
 3. sigara içmeyenler
 4. Sıkı bir cilde sahip olmak için
 5. Vücut şekillendirme konusunda bir hedefe ve olumlu bir bakış açısına sahip olmak
 6. Hayatı tehdit eden herhangi bir hastalığı veya iyileşmeyi engelleyen herhangi bir hastalığı olmayan sağlıklı adaylar

anne esteti̇ği̇ i̇yi̇leşme süresi̇

Bakımı için talimatlar verilecektir. cerrahi bölge ve İLAÇLAR enfeksiyonu azaltmak için. İyileşme bir süre daha devam edecektir. bir ila 4 haftaZamanla meme, karın, kalça ve cinsel organların şekli iyileşecektir.

anne esteti̇ği̇ ri̇skleri̇

Her tıbbi prosedürde olduğu gibi, liposuction sonrası komplikasyonlar vardır:

 • anestezi riskleri
 • morarma
 • Cilt hissindeki bir değişiklik devam edebilir
 • sıvı birikmesi
 • Yara iyileşmesinde zayıflık
 • sarkma cilt
 • şişme
 • asimetrik pigmentasyon
 • Kan damarları, sinirler, akciğerler ve karın organlarındaki komplikasyonlar
 • kan pıhtıları
 • Kardiyovasküler ve solunum problemleri

SSS

anne esteti̇ği̇ i̇le karin germe arasindaki̇ fark nedi̇r

Karın germe Karın odaklanırken, mommy makeover çoklu cerrahi bir prosedürdür

Anne estetiğinden sonra normal hissetmek ne kadar sürer?

Form 3 ila 6 ay

Anne estetiği ne kadar acı verir?

Anestezi altında olacağınız için ağrı olmayacaktır

Annelik makyajı kilo verdirir mi?

Anne makyajı 3 ila 8 kilo arasında azaltacaktır. Kilo vermek istemeniz durumunda size bir diyet ve egzersiz programı vermesi için cerrahınıza danışın.