LIPOSUCTION

Liposuction nedir?

Liposuction veya kısaca lipo, vücudun karın bölgesi ve bazen de yüz gibi belirli bölgelerinden egzersize ve diyete dirençli yağlarınalınması için emme tekniğininkullanıldığı cerrahi bir işlemdir.

LIPOSUCTION

Liposuction nedir?

Liposuction veya kısaca lipo, vücudun karın bölgesi ve bazen de yüz gibi belirli bölgelerinden egzersize ve diyete dirençli yağlarınalınması için emme tekniğininkullanıldığı cerrahi bir işlemdir.

Liposuction’ın bana uygun olup olmadığını nasıl anlarım?

Liposuction, vücudunuzun belirli bölgelerindeki aşırı yağ birikiminden kurtulmak için yapılan bir operasyondur, tedavi daha formda görünmenize yardımcı olurken, kilonuzu önemli ölçüde azaltmaz. İşte gereksinimler:

 • YetişkinlerinBMI‘si %30 veya daha fazla olmalıdır
 • Hayatı tehdit eden herhangi bir hastalığı veya iyileşmeyi engelleyen herhangi bir hastalığı olmayan sağlıklı adaylar
 • sigara içmeyenler
 • Sıkı bir cilde sahip olmak
 • Vücut şekillendirme konusunda bir hedefe ve olumlu bir bakış açısına sahip olmak

Liposuction ayrıca zayıflama, yeniden şekillendirme ve hastanın vücut bölgelerinin orantılı hale getirilmesinde de kullanılmaktadır. Fazla kilolu olmak vücudun bazı bölgelerindeki yağ hücrelerinin sayısında ve boyutunda artışa neden olduğu için, liposuction tek başına egzersizin onlardan kurtulmasının mümkün olmadığı durumlarda bunların sayısını ve boyutunu küçültür.

LIPOSUCTION TÜRLERİ

liposuction çeşitlerişunlardır:

 1. Ultrason destekli liposuction
 2. Tümesan Liposuction
 3. Lazerdestekli liposuction

LIPOSUCTION’DA KULLANILAN CERRAHİ TEKNİKLER NELERDİR?

Türkiye’de özellikle Estherian Clinic olarak liposuction cerrahisi alanında birçok teknik sunuyor ve size en uygun yöntemi seçiyoruz.

● VASER LIPOSUCTION

Vaser liposuction en yenisi Yağ hücreleri bağ dokusu ile birbirine bağlandığından, yağ hücrelerini emilip vücuttan atılmadan önce parçalamak için ultrason enerjisi kullanan teknoloji. Yağ dokusu sinirlerden, kan damarlarından ve yoğun bağ dokusundan kolayca ve güvenle ayrılır.

Hepsinden iyisi, Vaser liposuction minimal invaziv ve dağınıktır, bu nedenle iyileşme süresi kısaltılabilir. Ayrıca iz kalma olasılığı, şişme, morarma ve ağrı geleneksel liposuction ile karşılaştırıldığında son derece düşüktür. Ayrıca, iyileşme süresi daha hızlı, sadece birkaç gün içinde normal günlük rutininize devam edebilirsiniz, sonuçlar hemen görünür, cildi pürüzsüz ve gergin bırakır, kas gücü ve atlet benzeri bir fizik verir.

● VASER HI-DEF LIPOSUCTION

Vaser HD liposuction, geleneksel liposuction prosedürlerinin son derece gelişmiş, modifiye edilmiş bir versiyonudur. ileri teknolojiyi kullanarak vücut ve yağları daha hassas bir şekilde alın. Bu Vücuttaki önemli kas grubunu aynı anda ortaya çıkarıp öne çıkarırken etkili bir şekilde yağları uzaklaştırarak liposuctionda daha ileri kabul edilen teknik, altı paket gibi çekirdek kasları tanımlayarak doğal hatlar oluşturmak,

vücut şeklini tanımlamak ve vücudun daha ideal oranlarını geri yüklemek.

Yüksek çözünürlüklü Vaser liposuction, cildinhemen üzerinde bulunan küçük yağ ceplerinihedefler. Farklı kas grupları ile birlikte çok fazla yağın varlığından dolayı kas grubu, bu nedenle, bu yöntemi sadece çıkarılması gereken hastalar için ideal hale getirmek için sadece daha derin katmanları çıkarmak yerine yüzeysel ve derin yağ katmanları tedavi edilir. yumuşatma ve zayıflama için küçük yağ alanları. Ek olarak, bu teknik tek bir cerrahi prosedürde vücudun birkaç bölgesini tedavi etmenizi sağlar, böylece vücudun bir bölgesindeki yağları alıp yüz, göğüsler veya kalçalar gibi diğer bölgeleri şekillendirmek ve büyütmek için kullanabilirsiniz.

Yüksek çözünürlüklü-liposuction, şekli tanımlamak için en uygun çözümdür. karın veya bel gibi vücudun belirli bölgeleriyle sınırlı olmadığı için, aynı zamanda tüm vücudu tedavi ederek hem erkeklere hem de kadınlara uygun, uyumlu ve doğal bir görünüm kazandırmak için vücudun doğal güzelliğini gösterir ve doğal güzelliğini gösterir. diyet veya egzersize dayanamayan ve sinirlere veya kan damarlarına zarar vermeyen yağlarla.

Cihaz, ultrason dalgalarını kullanarak yağı çıkarmadan önce parçalayarak sinirlerden, kan damarlarından ve yoğun bağ dokusundan ayrılan yağ hücrelerinin kolay ve güvenli bir şekilde emilmesini sağlar.

Cihaz, vücuttaki baskıyı azaltarak, geleneksel liposuction ile karşılaştırıldığında daha az şişlik ve morarma ile sonuçlanır, böylece sadece birkaç gün içinde normal günlük rutininize devam edebilirsiniz.

LIPOSUCTION PROSEDÜRÜNE NASIL HAZIRLANIR?

Liposuction ameliyatınahazırlanırken, tıbbi danışman sizden aşağıdaki talimatları uygulamanızı isteyecektir:

 1. sigara içmeyi bırak
 2. alkol almayı bırak
 3. Aspirin ve anti alerjik ilaçlar kullanmaktan kaçının

Ameliyatöncesi klinik veya cerrahi merkezin ruhsatlı olduğundan eminolunuz. ve ilk gece seninle kalacak birinin olduğunu. Estherianclinic’te ilgilenecek birimiz var. tıbbi durumunuzutakip edin

PROSEDÜR

AMELİYAT ÖNCESİ

Liposuction, büyük kozmetik ameliyatlara kıyasla küçükbir işlemdir.. Oluşturulacak bölgeye ve alınacak yağ miktarına bağlıdır. Bununla birlikte, tedavinin seyrini, iyileşme süresini ve istenen sonuçların elde edilmesini sağlamak için hazırlık ve planlama gerektirir.

Cerrah sizdenüç hafta boyunca sigarayı ve alkolü bırakmanızı isteyecektir. prosedürünüzden önce. Kanama miktarını artırabileceğinden, bu süre zarfında iltihap önleyici ilaçlar ve bitkisel takviyelerden de kaçının. Prosedürünüze giden haftalarda bol su içmelisiniz.

Cerrahdeğerlendirir hastanın durumu ve uygun muayeneler yapar. Cerrah belirler Ameliyata başlamadan önce liposuction yapılacak bölgeler ve alınacak yağ miktarı.

Cerrahınız sizdenüç haftaönce sigarayı ve alkolü bırakmanızı isteyecektir. prosedür. NSAID’lerden kaçınmanın yanı sıra, kanama miktarını artırabilecekleri için bitkisel takviyeler de.

Ameliyattan önceki haftalarda bol su içmek önemlidir.

OPERASYON SIRASINDA

Cerrahi işlem genel anestezi altındayaklaşık 1-4saat süre ile gerçekleştirilir. , liposuction’ın amaçlandığı alana bağlı olarak. Cerrah ayrıca iyileşmeden sonra bunları karşılaştırmak için liposuction öncesi bölgelerin fotoğraflarını çeker.

Ameliyattan önce cerrah, bölgelere çizgiler çizer, fazla yağ dokusunun tedavi edileceği cilt ve kaslar arasındaki alanı tanımlar ve ardından hedef bölgede birkaç küçük kesi yapar.

cerrah yapar küçük kesikler kanül tüpünü yerleştirmek için, ardından tedavi edilecek alan tıbbi bir solüsyonla doldurulur, ardından Vaser’den gelen ultrason enerjisi nazikçe parçalanır. şişman geleneksel liposuctiona göre daha az morarma, daha az şişme ve daha az ağrı anlamına gelir.

Daha sonra ameliyatla kapatılan kesilerden özel bir kanül cihazı ile fazla yağlar vücuttan alınır. Ameliyat sonrası ağrıyı gidermek için sıvı hastanın vücudunda kalır ve daha sonra vücut tarafından emilir.

Kesilerin etrafındaki dikişler kapatıldıktan sonra cerrah, şişmeyi azaltmak için cerrahi alana bir kompresyon bandajı uygular.

AMELİYAT SONRASI

morarma, şişme, ve ameliyattan sonraki ilk birkaç gün liposuction yapılan bölgede ağrının düzelmeye başlamadan önce biraz artması beklenir. Deri altından kanla karışan istenmeyen sıvıyı çıkarmaya yardımcı olmak için bazı drenler yerleştirilecektir. için ayrıca bir sıkıştırma bandajı yerleştirilir. Şişliği azaltmak için8 hafta.

Hastanın günlük hayatına veolağan rutinine dönmesi içinyaklaşık bir haftaya ihtiyacı vardır.

Ameliyattan üç hafta sonrasına kadar yoğun egzersizden kaçının. Yaklaşık iki hafta sonra hafif egzersiz yapabilirsiniz.

Tedavi edilen bölgelerde uyuşma hissi çok normaldir ve zamanla his normale döner. Sonuçlar genellikle anında olur ve ciltte pürüzsüz ve sıkı bir his bırakır.

TÜRKİYE’DE LİPOSUCTION GÜVENLİ Mİ?

Türkiye, liposuctionprosedürlerinin genellikle güvenliolduğu anlamına gelen güçlü bir sağlık sistemine sahiptir. Herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, ilgili bazı riskler vardır. Bunlar şunları içerir: enfeksiyon,kanama ve morarma.Bu nedenle kliniğin temizliğinden ve doktorların deneyim sertifikalarından emin olmalısınız.

LIPOSUCTION-GERİ DÖNÜŞ TAKVİMİ

Genellikle ilk sırada iki gün sonra hasta ameliyattan sonra hafif bir ağrı hisseder ama endişelenmeye gerek yoktur. Bu normal. Sadece ağrı kesiciyi al ve iyi olacaksın. Size verilecek hareketlerinizi sınırlamakiçin kompresyon giysileri ve egzersizden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

3-5 haftasonra normal hayatınıza dönebilirsiniz.

AMELİYATIN RİSKLERİ NELERDİR?

Herhangi bir tıbbi prosedürde olduğu gibi, liposuction sonrası komplikasyonlar vardır, bunlar:

 • anestezi riskleri
 • morarma
 • Cilt hissindeki bir değişiklik devam edebilir
 • sıvı birikmesi
 • Yara iyileşmesinde zayıflık
 • sarkma cilt
 • şişme
 • asimetrik pigmentasyon
 • Kan damarları, sinirler, akciğerler ve karın organlarındaki komplikasyonlar
 • kan pıhtıları
 • Kardiyovasküler ve solunum problemleri

Ücretsiz Danışmanlık

[contact-form-7 id=”4362″]

FAQ

Liposuction'dan 4 hafta sonra ne beklenir?

Dört hafta sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz ve spor yapıyorsanız ağır ağırlıklardan kaçınmaya çalışın.

Liposuction Kalıcı mı?

Sizden alınan yağlar sonsuza kadar yok olur ama ileride yağlanmaihtimali de vardır, bu yüzden sürekli egzersiz yapmanızı tavsiye ederiz.

Liposuction sonrası kaşıntı ne kadar sürer?

Bu, bir hastadan diğerine değişir, ancak genellikle birkaç gün sürer, bu nedenle doktor cildinize iyi bakmanızı tavsiye edecektir.

Kimler liposuction için iyi bir adaydır?

 • 30 veya daha düşük bir BMI (vücut kitle indeksi)
 • iyi cilt tonu ve elastikiyet

Lipo ne kadar acıtır?

Anestezi altında olacağınız için işlemin kendisi zarar görmemelidir.